توافقنامه فروش محصول در فروشگاه مگامدار

سند حاضر قرارداد حقوقی و لازم‌الاجرا بین فروشنده و فروشگاه مگامدار است. فروشگاه مگامدار طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند؛ و درصورتی‌که فروشنده قصد عضویت و استفاده از خدمات فروشگاه مگامدار را داشته باشد، لازم است متن این توافقنامه را به نحو کامل مطالعه و تأیید نماید.

فروشنده همچنین می­‌پذیرد که رابطه بین فروشگاه مگامدار و ایشان توسط این قرارداد سامان داده شود و هرگونه تراکنش مالی و غیرمالی بین طرفین تحت پوشش این قرارداد خواهد بود؛ لذا درصورتی‌که موادی از این قرارداد یا کلیت آن موردتوافق فروشنده نباشد، حق استفاده از خدمات فروشگاه مگامدار را ندارد.

این توافق بر اساس ماده ۵ قانون تجارت الکترونیک (هر گونه تغيير در توليد، ارسال، دريافت، ذخيره و يا پردازش داده پيام با توافق و قرارداد خاص طرفين معتبر است.) و ماده ۱۰ قانون مدنی (قراردادهای خصوصی نسبت به کسانی که آن را منعقد نموده‌اند در صورتی که مخالف صریح قانون نباشد نافذ است.) تنها مرجع موردقبول در روابط فروشگاه مگامدار و فروشنده خواهد بود.

این توافقنامه جامع و کامل نبوده و فروشگاه مگامدار حق اضافه، حذف یا تغییر بندهای آن را در هر زمان و بدون اطلاع قبلی پس از انتشار آن‌ها در سایت megamadar.com برای خود محفوظ می‌دارد.

الف- تعاریف

 1. فروشگاه آنلاین: فروشگاهی بر بستر اینترنت که امکان فروش و ارائه محصولات، خدمات و دریافت وجه متقابل آن به‌صورت بر خط و بلادرنگ از طریق آن میسر است.
 2. فروشنده: هر شخص حقیقی یا حقوقی است که از سامانه فروشگاه مگامدار استفاده می‌نماید. اشخاص با ثبت‌نام در فروشگاه مگامدار و فشردن دکمه ثبت‌نام اعلام می‌کنند که کلیه مفاد قرارداد را مطالعه کرده و بر اساس آن اقدام به بهره‌برداری از فروشگاه مگامدار می‌نمایند.
 3. خریدار: فروشندهی است که به‌عنوان شخص حقیقی یا حقوقی، اقدام به ثبت سفارش و پرداخت هزینه محصولات مورد عرضه در فروشگاه مگامدار می‌نماید.
 4. فروشنده: کسی است که به‌عنوان شخص حقیقی یا حقوقی که به‌واسطه فروشگاه مگامدار اقدام به فروش یک محصول به‌صورت آنلاین می‌نماید.
 5. حساب فروشندهی: حساب فروشندهی فروشنده در سایت به آدرس megamadar.com که فروشنده از طریق این حساب می‌تواند فهرست محصولات خریداری‌شده یا منتشرشده خود را مشاهده و مدیریت کند. مشخصات فروشنده در آنجا ثبت‌شده و قابل‌ویرایش و بروز رسانی است.
 6. محصول: هر یک از محصولات ارائه‌شده توسط فروشندگان و سایر فروشندهان در فروشگاه مگامدار است.
 7. تعرفه: فهرست کامل محصولات و خدمات قابل ارائه همراه با ویژگی‌ها و محدودیت‌ها و قیمت‌ها به نحوی که خریدار کاملا آگاه گردد.
 8. تحویل محصول: ارائه لینک دانلود محصول و یا ارسال محصول خریداری شده بر اساس فاکتور یا قرارداد بین خریدار و فروشگاه مگامدار می‌باشد.

ب- مجوز استفاده

 1. با توجه به مفاد قرارداد حاضر، فروشگاه مگامدار حق استفاده غیر انحصاری، قابل‌فسخ و غیرقابل‌انتقال از فروشگاه مگامدار را به فروشنده اعطا می‌نماید؛ و کلیه حقوق، مالکیت و منافع فروشگاه مگامدار در مالکیت انحصاری فروشگاه مگامدار است.
 2. فروشنده می‌پذیرد صرفاً استفاده‌کننده فروشگاه مگامدار است و لذا هیچ‌گونه رابطه استخدامی، پیمانکاری و مشارکت و نظایر آن با فروشگاه مگامدار را ندارد و بدین سبب نمی‌تواند مدعی حقی گردد.

ج- مدت قرارداد

 1. مدت قرارداد حاضر به مدت یک سال از تاریخ ثبت نام فروشنده در فروشگاه مگامدار است؛ و در صورتی که طبق بخش «و» حساب فروشنده مسدود نگردد، این قرارداد به صورت خودکار به صورت یک ساله تمدید خواهد شد.

د- هویت

 1. فروشگاه مگامدار: سایت اینترنتی با آدرس megamadar.com  که در این توافق نامه فروشگاه مگامدار نامیده می‌شود.
 2. برای حفظ حقوق قانونی فروشندگان، کلیه این فروشندهان موظف به ارائه اطلاعات هویتی خود به فروشگاه مگامدار می‌باشند؛ ضمناً عواقب اعلام ناصحیح اطلاعات، مستقیماً بر عهده ایشان خواهد بود؛ و فروشگاه مگامدار مسئولیتی در قبال کنترل صحت اطلاعات فروشندگان ندارد.

هـ- مسئولیت محدود

 1. فروشگاه مگامدار منتهای تلاش خود را برای قرارگرفتن محتوای صحیح و یکنواخت می‌نماید؛ ولیکن هیچ‌گونه مسئولیتی را در رابطه با حذف شدن صفحه‏‌های سایت و یا لینک‏‌های مرده نمی‌‏پذیرد و تحت هیچ شرایطی مسئولیت تأخیر یا عدم کارکرد سایت را که می‌تواند ناشى از عوامل طبیعى، نیروى انسانی، مشکلات اینترنتى، خرابی تجهیزات کامپیوترى، مخابراتى و غیره باشد بر عهده ندارد و فروشنده به ریسک خود از این وب‌سایت استفاده می‌نماید.

و- قطع خدمات و مسدود کردن حساب فروشندگی

1.      فروشگاه مگامدار در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد که عضویت یک فروشنده می‌تواند برای فروشگاه مگامدار یا سایر فروشندهان مطلوب نباشد، طبق صلاحدید و تشخیص خود حق حذف دسترسی فروشنده مذکور به خدمات فروشگاه مگامدار را دارد، این موضوع متعاقباً به اطلاع فروشنده می‌رسد. در این صورت، فروشنده حق طرح هیچ‌گونه ادعا و یا اعتراضی را نخواهد داشت. مهم‌ترین مصادیق این بند به‌نحوه غیر انحصاری به شرح زیر می‌باشد:

 1. در صورتی که فروشنده با ایمیل یا شماره متعلق به دیگری اقدام به ثبت‌نام در سامانه فروشگاه مگامدار نماید؛
 2. هرگونه اقدامی از سوی فروشنده که منجر به ورود خسارت به شهرت تجاری، نام و اعتبار فروشگاه مگامدار شود؛
 3. توهین و یا افترا زدن به  فروشگاه مگامدار یا سایر فروشندگان به هر نحو (از جمله به نحو غیر انحصاری از طریق پنل فروشندگی فروشنده یا در فضای مجازی)
 4. هرگونه تبلیغ محصول دیگر و ایجاد بحث در مورد پلتفرم‌های دیگر از طریق پنل فروشندگی فروشنده در وب‌سایت فروشگاه مگامدار.

ز- تغییرات توافقنامه

 1. تغییرات توافقنامه: توافقنامه استفاده از خدمات فروشگاه مگامدار تابعی است از قوانین جمهوری اسلامی ایران و سایر قوانین مجامع ناظر بر خدمات قابل ارائه فروشگاه مگامدار و از آنجا که این قوانین و توافقات در سطح کشور و بین الملل به طور آنلاین و ماهانه امکان تغییر دارند، فروشگاه مگامدار حق تغییرات آتی در توافقنامه را بر خود محفوظ می‌داند و نسخه توافقنامه بروز شده را از طریق لینک به صفحه توافقنامه در وب سایت فروشگاه مگامدار در دسترس عموم قرار خواهد داد. ضمناً فروشگاه مگامدار مسئولیتی نسبت به اطلاع رسانی نفر به نفر در خصوص تغییرات احتمالی نداشته و خریدار، فروشنده و بازاریاب می‌بایست موارد را عندالزوم با مراجعه به وب سایت فروشگاه مگامدار کنترل نماید.
 2. تغییرات فنی: بر اساس این توافقنامه، فروشگاه مگامدار برای بهبود کیفیت خدمات، حق انجام تغییرات فنی و سخت افزاری و نرم افزاری یا شبکه ای را در سرویس‌های ارائه شده دارد. در مورد تغییراتی که سرویس خریدار، فروشنده یا بازاریاب را تحت تأثیر قرار می‌دهد فروشگاه مگامدار موظف است تا یک ماه پس از اعمال تغییرات، مشکلات احتمالی پیش آمده را رفع کند. خریدار، فروشنده و بازاریاب موظف هستند خود را با این تغییرات سازگار نمایند. هرگاه به دلیل موارد ضروری، فروشگاه مگامدار امکان اطلاع رسانی یا خدمات دهی را از دست بدهد و یا فوریت های فنی این مجموعه را ناچار به این امر نماید مسئولیتی برای اطلاع رسانی زمان و نحوه تغییرات نخواهد داشت. ضمناً خریدار، فروشنده و بازاریاب وکالت می‌دهد تا در زمان مورد نیاز در جهت بهبود سطح کیفی سرویس اقدام به انجام فعالیت های سخت افزاری و نرم افزاری روی سرورهای فروشگاه مگامدار نماید.
 3. فروشگاه مگامدار می‌تواند تا زمانی که اطلاعات کافی در مورد موارد مشکوک پیدا نکرده است، اقدامی برای تغییر در سفارش، محصول یا خدمات صورت ندهد.

ح- امنیت و محرمانگی

 1. به طور کلی محیط اینترنت به همان میزان سایر محیط های ارتباطی مانند پست، دورنگار و تلفن برای انتقال اطلاعات محرمانه امنیت دارد. در کلیه این محیط ها ممکن است اطلاعات استراق سمع شوند. به همین دلیل ضمن آنکه فروشگاه مگامدار تمام تلاش خود را برای ایجاد محیطی امن برای نگهداری و تبادل اطلاعات به صورت محرمانه می‌نماید، با این حال از جانب احتیاط از خریداران، فروشندگان و بازاریابان می‌خواهد که همیشه ارتباطات آنلاین اینترنتی خود را ناامن فرض نمایند. طبق این توافقنامه فروشگاه مگامدار هیچ گونه مسئولیتی در رابطه با امنیت تبادل اطلاعات از شبکه و سرورهای خود با جاهای دیگر را نمی‌پذیرد.
 2. فروشگاه مگامدار با تدابیر امنیتی خود مسئول حفظ امنیت پایه سرویس‌های خود می‌باشد.
 3. فروشگاه مگامدار مسئولیتی نسبت به ضعف ایمنی ناشی از نرم‌افزارها، application  ها و یا برنامه‌های مورد استفاده خریدار، فروشنده یا بازاریاب ندارد.
 4. فروشگاه مگامدار مسئولیتی نسبت به امنیت تبادل داده ما بین خریدار و سرورهای بانکی ندارد.
 5. فروشگاه مگامدار مسئولیتی نسبت به در اختیار گرفتن کلمه عبور حساب فروشندهی خریدار، فروشنده و بازاریاب، توسط اشخاص ثالث ندارد.
 6. فروشگاه مگامدار موظف به رعایت محرمانگی کلیه داده‌های موجود در حساب فروشندهی خریدار، فروشنده و بازاریاب می‌باشد و همچنین آن را در اختیار اشخاص ثالث قرار نخواهد داد.
 7. فروشگاه مگامدار تلاش خود را برای حصول بالاترین سطح امنیت ممکن برای حساب کاربری فروشندگان انجام می‌دهد از این رو فروشگاه مگامدار نسبت به اموری که در حیطه مسئولیت فروشنده از لحاظ نگهداری امنیت حساب خود می‌باشد مسئولیتی ندارد.

ط- مرجع قضاوت

در صورت بروز اختلاف، جهت رفع اختلاف، خریدار، فروشنده و بازاریاب موظف هستند بدواً نسبت به اعلام موضوع به پشتیبانی فروشگاه مگامدار اقدام نمایند تا موضوع مورد رسیدگی قرار گیرد. در صورت عدم حصول نتیجه پس از ۳۰ روز کاری، خریدار، فروشنده یا بازاریاب می‌تواند با تشکیل هیئت حل اختلاف مورد توافق طرفین، موضوع را مورد بررسی و رسیدگی قرار دهد.