قوانین فروشندگان محصول در فروشگاه مگامدار

مشتری مداری در رأس ارزش‌های سازمانی‏ فروشگاه مگامدار قرار دارد و از آنجا که خریداران نه تنها مشتری فروشگاه مگامدار بلکه مشتری تمام فروشندگان هستند، جلب رضایت آنها باید اولین و بالاترین اولویت همه‌ی ما باشد.

در راستای سیاست‌های مشتری محور فروشگاه مگامدار، قوانینی برای فروش در سایت فروشگاه مگامدار وجود دارد که عمل به این قوانین منجر به افزایش رضایت مشتریان، جلب اعتماد آن‌ها و از همه مهم‌تر ساخت و ایجاد تجربه‌ای عالی در خرید از شما می‌شود. همچنین عمل به این قوانین باعث جلوگیری از سو استفاده معدود فروشندگان متخلف خواهد شد.

در این صفحه همه‌ی آنچه باید در مورد قوانین فروش در فروشگاه مگامدار بدانید به تفصیل ذکر شده و در صورت نیاز به روزرسانی خواهد شد.

قوانین عمومی

فروشندگی در فروشگاه مگامدار و استفاده از خدمات این سامانه به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه‌ی استفاده از سرویس‌ها و خدمات طبق مفاد قید شده است. توجه داشته باشید که فروش کالا نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کلیه شرایط و قوانین قید شده از سوی فروشنده می‌باشد.

فروشنده متعهد می‌گردد کلیه قوانین زیر را برای فروش محصولات خود در فروشگاه مگامدار بپذیرد و در صورت انجام هرگونه فعالیت خلاف قوانین مندرج، فروشگاه مگامدار می تواند به طور یک طرفه با فروشنده قطع همکاری و نسبت به ایجاد خسارات مادی و معنوی وارده درخواست جبران نماید.

قوانین فروشندگان در مورد ثبت محصول

فروشندگان می‌توانند کالاهای خود را بدون هیچ‌گونه هزینه‌ای و به صورت رایگان ثبت نمایند. در فروشگاه فروشگاه مگامدار هم امکان ثبت محصولات فیزیکی و و هم مجازی(دانلودی) وجود دارد. در مورد محصولات فیزیکی، کالاهای ثبت شده باید حتماً نو و سالم باشند و کالاهای دسته دوم و کارکرده تأیید نخواهند شد.

 1. از قرار دادن قیمت‌های غیر واقعی و فروش با قیمت اصلی تحت عنوان تخفیف که به نوعی فریب خریدار محسوب می‌شود، خودداری کنید.
 2. فروشندگان در هنگام ثبت کالا بایستی اطلاعات مؤثر در تصمیم‌گیری مصرف کنندگان جهت خرید را در اختیار آنان قرار دهند و موارد ذیل را رعایت فرمایند:
  • ثبت مشخصات فنی و ویژگیهای کاربردی کالا به صورت صحیح و کامل
  • توصیه می‌ شود فروشندگان جهت حفظ اعتبار خود و فروشگاه مگامدار از فروش کالاهای بی‌کیفیت خودداری کنند.
  • فروشنده بايد به نحوی تبليغ كند كه مصرف كننده به طور دقيق،‌ صحيح و روشن اطلاعات مربوط به كالا را درك كند.
   • تبصره: چنانچه قابلیتی را در توضیحات درج کرده باشید و این قابلیت در محصول شما وجود نداشته باشد یا توضیحات شما مغایر با امکانات موجود در محصول باشد و خریداران نسبت به این مساله اعتراضی داشته باشند فروشگاه مگامدار حق دارد خرید را مسترد کند و ضمن کسر مبلغ از موجودی فروشنده و بازگشت وجه خرید به خریدار، نسبت به کسر سهم مشارکت خود از حساب کاربری فروشنده اقدام کند و فروشنده نیز حق هرگونه اعتراض در این مورد را از خود سلب می‌نماید.
  •  از کنسل کردن سفارش مشتری به دلایلی مثل قیمت اشتباه، عدم موجودی و … جداً خودداری کنید. در‌صورت موجود بودن محصول در سایت و سفارش مشتری از آن کالا، فروشنده ملزم به ارسال کالا است، بنابراین فروشنده باید میزان موجودی محصولات خود را در پنل به‌روز نگه داشته و در صورت نداشتن موجودی، کالا را غیر فعال کند.
 3. فروشندگان موظف هستند کالاهای سفارش داده شده را به موقع به دست مشتریان برسانند. برای جلوگیری از تأخیر در ارسال کالا، داشتن موجودی کالا الزامی است، بنابراین از موجود کردن کالای بدون موجودی در سایت فروشگاه مگامدار جداً خودداری کنید.
 4. فروشندگان موظف هستند نظرات کاربران ، انتقادات و پیشنهادات و سوال مشتری درباره محصولات را سریعا پاسخ دهند.
 5. مدت زمان لازم برای تأیید محصولات شما در حدود 48 ساعت کاری است. همچنین در صورت عدم تایید محصول، این مورد به شما اطلاع‌رسانی خواهد شد.
 6. کلیه تصاویر و محتوای مورد استفاده توضیحات محصول باید باتوجه به قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران باشد و در صورت عدم رعایت این موارد، مسئولیت هرگونه عواقب احتمالی برعهده فروشنده محصول است. همچنین در صورت مشاهده مغایرت محتوا با قوانین جمهوری اسلامی ایران، فروش محصول تا رفع مشکل متوقف می‌گردد.
 7. در محصولات دانلودی تمام فایلها و امکانات لازم برای محصول باید در پکیج خریداری شده موجود باشد، و اگر فروشنده‌ برای دریافت فایل‌ها، کاربران را به صفحه‌ای دیگر (و شبکه‌های اجتماعی مانند کانال تلگرام) هدایت کند تخلف محسوب می‌شود.

قوانین مالی و تسویه حساب

 1. به ازای هر فروش محصول در فروشگاه مگامدار 90% مبلغ فروش به فروشنده و 10% باقیمانده به عنوان سهم مشارکت به فروشگاه مگامدار تعلق می‌گیرد.
 2. حداقل مبلغ تسویه حساب با فروشندگان 50 هزارتومان و مضربی از 50 هزارتومان است.
 3. تسویه حساب با فروشندگان هفته ای 1 مرتبه و در روز یکشنبه انجام می‌شود.
  • تبصره: درخواست‌های تسویه‌حساب باید حداقل 1 روز پیش از روز تسویه‌حساب ارسال شده باشند. در غیر این صورت تسویه‌حساب به اولین مرحله تسویه پس از گذشت این زمان موکول خواهد شد.
  • تبصره: واریز مبالغ ثبت شده در درخواست وجه فروشندگان صرفا به شماره شبای ثبت شده توسط فروشنده انجام می‌گیرد و فروشندگان فقط در شرایطی می‌توانند درخواست وجه خود را ثبت کنند که مدارک مورد نیاز اعم از تصویر کارت ملی فروشنده، آدرس و شماره تماس با فروشنده، شماره حساب، شماره کارت و شماره شبای حساب به نام فروشنده را در اختیار فروشگاه مگامدار قرار داده و هویت ایشان در فروشگاه مگامدار به ثبت رسیده باشد.
 4. مبلغ درخواستی فروشنده در تسویه حساب‌ها هیچ گونه سقفی ندارد و مطابق شرایط وضع شده فروشنده می‌تواند مبالغ بالای 50 هزارتومان را ثبت کند. توجه فرمایید که از ثبت دو یا چند درخواست وجه همزمان خودداری فرمایید؛ چون واریز وجه تنها یک بار در هر مرحله انجام می پذیرد.

قوانین و ضوابط مرتبط با خاتمه همکاری فروشنده با فروشگاه مگامدار

 1. از زمان اعلام درخواست قطع همکاری توسط فروشنده، کل موجودی حساب فروشنده برای مدت حداقل 2 هفته مسدود می‌شود و پس از آن در صورتی که فروشنده قوانین مربوط به خاتمه همکاری را رعایت کرده باشد کلیه مبالغ موجود در حساب کاربری به حساب ایشان واریز می‌گردد.

تعهدات فروشگاه مگامدار

 1. فروشگاه مگامدار در قبال حفاظت کامل از اطلاعات شخصی فروشنده مسئول بوده و فقط در صورت دریافت حکم قضائی اطلاعات شخص مورد تقاضا را بنا بر ضرورت قانونی در اختیار مقام قضائی قرار خواهد داد.
 2. در صورت بروز مشکلات غیرقابل شناسایی یا مشکلات فنی، فروشگاه مگامدار نهایت تلاش خود را برای رفع مشکل در اسرع وقت و در کوتاه ترین زمان ممکن انجام خواهد داد. در این میان چنانچه بخشی از اطلاعات محصولات یا فروشندگان در اختیار افراد سودجو قرار گیرد، باتوجه به بروز مشکل خارج از اختیارات فروشگاه مگامدار ، فروشنده حق اعتراض ندارد و فروشگاه مگامدار به نمایندگی از فروشندگان نهایت تلاش خود را برای بازپس‌گیری حقوق و خسارت احتمالی وارده به فروشندگان را از جانب افراد سودجو به انجام خواهد رساند. قابل ذکر است در شرایط بروز مشکلات، رفع مشکل و مسدود سازی دسترسی افراد سودجو در اولین اولویت کاری قرار دارد.

تغییرات قوانین فروشندگان

 1. قوانین فروشندگان محصول در فروشگاه مگامدار تابعی است از قوانین جمهوری اسلامی ایران و سایر قوانین مجامع ناظر بر خدمات قابل ارائه فروشگاه مگامدار و از آنجا که این قوانین و توافقات در سطح کشور و بین الملل به طور آنلاین و ماهانه امکان تغییر دارند، فروشگاه مگامدار حق تغییرات آتی را بر خود محفوظ می داند و نسخه بروز شده این صفحه در وب سایت فروشگاه مگامدار در دسترس عموم قرار خواهد داد.
 2. فروشنده موظف است همواره از طریق لینک به صفحه قوانین مشتریان در وب سایت فروشگاه مگامدار ، تغییرات احتمالی و الحاقیه های آتی را رصد کرده و در صورت عدم موافقت با هریک از تغییرات درخواست خود را مبنی بر قطع همکاری برای فروشگاه مگامدار ارسال کند و عدم انجام این کار ساعت به منزله قبول کلیه مفاد و تغییرات است.