عمومی

تحریم همه جانبه دنیا بر علیه گلکسی نوت ۷

Galaxy note

تحریم همه جانبه دنیا بر علیه گلکسی نوت ۷

تنها دو هفته از رونمایی گوشی جدید سامسونگ گلکسی نوت ۷ گذشته بود که این شرکت با سیل گزارش هایی حاکی از انفجار این گوشی‌ مواجه شد.

خسارتی که در نتیجه آن شرکت سامسونگ مجبور شد ۲٫۵ میلیون دستگاه صادر شده به اقصی نقاط جهان را پس گرفته و بهای آن را بپردازد.

پس از بررسی‌های بسیار، سرانجام شرکت سامسونگ علت انفجار گلکسی نوت ۷ را اعلام کرد. پس از اینکه شرکت سامسونگ به بررسی علت این مشکل پرداخت، اکنون ادعا می کند که دلیل اصلی داغ کردن و انفجار گوشی های نوت ۷ مربوط به یک اشکال کوچک کارخانه ای در باتری های لیتیوم یونی آنهاست. زمانی که مهندسان الکترونیک این شرکت مجبور بودند تا قبل از تاریخ رونمایی به سرعت باتری های لیتیوم یونی را در گوشی هایی با ضخامت کم جاسازی کنند.
شرکت سامسونگ با انتشار فراخوانی از کاربران خواست تا زمان تعویض این گوشی ها یعنی ۱۹ سپتامبر، تلفن های خود را خاموش نگه دارند.
از سوی دیگر این شرکت برای کاربران کره ای آپدیتی را منتشر کرد که تا ۶۰ درصد احتمال انفجار را کاهش می دهد ولی این آپدیت هنوز برای دیگر نقاط جهان طراحی نشده است.
 گلکسی نوت 7

جاه طلبی سامسونگ

کارشناسان بر این عقیده اند که شرکت سامسونگ تا قبل از رونمایی از محصول خود به قدری جاه طلبانه در مورد طراحی نوت ۷ عمل کرده که امنیت آن را زیر سوال برده است؛ چرا که کشف نکردن چنین مشکلی در گوشی های سامسونگ قبل از رونمایی بسی جای تعجب دارد.

در همین راستا مشکلات بسیاری برای شرکت سامسون پیش آمد که از جمله آنها می توان به موارد زیراشاره کرد:

خطوط هواپیمایی ژاپن استفاده از گوشی های گلکسی نوت ۷ سامسونگ را مدسترسی سریعع کردند. بر اساس این تصمیم استفاده و حمل این گوشی ها به داخل هواپیما توسط مسافران و یا حتی در بخش بار مدسترسی سریعع خواهد بود.

هواپیمایی قشم در ایران نیز با انتشار بخشنامه ای حمل گوشی های موبایل گلکسی نوت ۷ را در پروازهای این شرکت مدسترسی سریعع کرد.

پیشتر حمل این نوع گوشی سامسونگ در دیگر کشورها از جمله آمریکا، کانادا، استرالیا، اسرائیل، سنگاپور، امارات، مصر، قطر و اردن نیز مدسترسی سریعع اعلام شده بود.

احتمال آتش گرفتن و انفجار باتری گوشی های سامسونگ کاهش ۴ درصدی ارزش سهام سامسونگ در بازارهای آسیا را در پی داشت؛ اما پس از سه روز متوالی افت، روز پنجشنبه گذشته ارزش سهام این شرکت با افزایش یک درصدی همراه بود.

کارشناسان دلیل رشد اندک ارزش سهام این شرکت را افزایش خرید سهام این شرکت از سوی سرمایه گذاران محلی و خارجی توصیف کرده اند.

بازگشت به لیست